Vernisáž k nové výstavě panenek

12.02.2015 Novinky
Vernisáž panenky 023

4. února proběhla vernisáž k nové tříměsíční expozici v naší sběratelské sekci.

Název výstavy ,,Kouzelný svět panenek“ bez nadsázky vystihuje pocity, které zažije každý návštěvník při pohledu na pestré množství různorodých porcelánových panenek. Majitelka panenek, dobroslavická sběratelka Bianka Klapuchová, se pod taktovkou Milana Švihálka rozpovídala o všech krásách i úskalích tohoto sběratelského oboru. Několik desítek návštěvníků se tak dozvědělo, jak složitá a časově náročná je práce kolem dokončování oblečků, krojů a jiných doplňků.

Každého dojal příběh ze života paní sběratelky, při kterém byla oslovena velmi starou paní ze vzdáleného městečka, že by jí chtěla do sbírky darovat svou starou celoživotní panenku. Paní Bianka se tedy vydala na dlouhou cestu a stará paní ji panenku předala se slovy, že ví, že teď už bude o panenku dobře postaráno a tak může klidně umřít. Panenka však vyžadovala mnoho oprav i úprav, ale povedlo se. Když byla panenka zrekonstruována, paní Bianka ji vyfotila a fotografii zaslala původní staré majitelce. Leč obálka se jí po čase vrátila zpět s informací, že adresát je již po smrti. Krásně dojemný příběh ze života sběratelky, není – liž pravda?

Věříme, že se hostům vernisáž líbila a doporučujeme všem, kteří se nezúčastnili, přijít omrknout tu přenádhernou expozici. Výstava potrvá do 2. května 2015.