Úspěšná vernisáž

06.11.2014 Novinky
Vernisáž 4.11.2014 094

4. 11. 2014 proběhla v našem muzeu vernisáž ku příležitosti zahájení tříměsíční výstavy s názvem Historické Vánoce, kterou nyní čerstvě prezentujeme ve 3. sběratelské sekci. Sešlo se celkem cca 50 návštěvníků a besedovalo se hlavně o historii Vánoc.

Lektor Muzea Beskyd Frýdek-Místek Mgr. Jaromír Polášek popsal vánoční zvyky hlavně z místních oblastí.

Sběratel sběratelů, publicista Milan Švihálek, který tyto pravidelné tříměsíční výstavy organizuje a mentoruje, pak připomněl několik detailů ze života paní Květuše Veselé, žijící nyní v Kanadě a jejíž sbírka nádherných vánočních pohlednic anglosaských národů obohatila naši výstavu sto padesáti kousky, které opravdu potěší každé oko návštěvníkovo.

Takže lidičky! Nezapomeňte se přijít podívat na výstavu, která Vám připomene nejen Vánoce z Vašeho dětství, ale také ty časy vánoční, kdy jsme tady ještě dlouho nebyli. Jako příklady zajímavostí uvádíme koženou vánoční pohlednici z roku 1915 nebo plechovku od čokolády, kterou v čase vánočním dostávali němečtí vojáci u Stalingradu.

Absolutní kuriozitou je potom unikátní televize na vzduchový pohon ze 70. let, jediná a jedinečná svého druhu na světě, kterou si Vy nebo Vaše děti musíte sami ,,pustit“, aby ,,vysílala“.

Výstava potrvá do 31. ledna 2015.

018