Expozice

O expozicích

English version

V Muzeu hraček Ostrava nenajdete jen jedno muzeum, najdete zde muzea tři. Rozdělili jsme muzeum totiž do tří sekcí:

  • Staré hračky

  • Disneyana

  • Sběratelství

V první se mohou děti podívat na hračky, se kterými si hrávali jejich rodiče, prarodiče, či dokonce prarodiče rodičů. Tato sekce pobaví nejen děti, osloví i dospělé. Neustále slýcháváme z muzea “S tím jsem si hrál!” nebo “Tuhle hračku jsem měla jako malá holka!”, “Tohle si pamatuju!”, “To jsem si jako dítě vždycky přál!” a podobně.

V první sekci starých hraček si každý přijde na své. Jsou zde vidět staré panenky, pokojíčky, vojáčci, ale také mechanické hračky a parní stroje, se kterými si v dobách minulých hrávaly děti pod dohledem svým rodičů (jednalo se totiž o velmi nebezpečné hračky).

Následuje sekce Disneyana, ve které najdete jak moderní, tak i velmi staré a vzácné kousky všeho možného, v čem tkví tématika postaviček, pohádek a příběhů, které napsal či vytvořil slavný Walt Disney.

Můžete se těšit na Myšáka Mickeyho (o kterém se také dozvíte spoustu zajímavostí), Kačera Donalda a jeho kamarády, Sněhurku, Popelku, Šípkovou Růženku a bezpočet dalších postaviček, které budou znát děti i jejich rodiče. Dokonce zde máme Figurkov city, kde děti najdou stovky postaviček, které znají z pohádek i celovečerních filmů (pozor, zde hrozí nebezpečí strávení dlouhé chvíle, děti Figurkov milují).

Z kouzelné barevné sekce Disneyana se dostanete do sekce sběratelství, kde na vás bude čekat každé tři měsíce nová expozice. Sekce sběratelství se pravidelně obměňuje právě z toho důvodu, aby se naši nadšení návštěvníci, kteří se budou chtít vrátit, mohli podívat vždy na něco nového, co je potěší nejen na pohled, ale také pohladí na duši.